Aston Martin otworzy salon w Warszawie

Spis treści

Aston Martin to znany na świecie producent luksusowych samochodów. Producent brytyjskiej marki otworzy swój salon w Warszawie, prawdopodobnie już w tym roku.

Powołano AML Polska, spółkę zależną Marvipolu, która będzie odpowiedzialna za dystrybucję i serwis samochodów. Dyrektorem zarządzającym spółki, a jednocześnie wiceprezesem zarządu został Marcin Dąbrowski. Umowa handlowa między Aston Martin Lagonda Ltd. a AML zakłada bezterminową sprzedaż aut na polskim rynku.

 

Z wyników przeprowadzonych badań postanowiono, że powstanie tylko jeden salon sprzedaży oraz jeden serwis. Będą się mieściły w Warszawie. Założyciele spółki liczą na to, że wejście luksusowej brytyjskiej marki na polski rynek sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, nawet tych o zindywidualizowanych potrzebach i wyszukanych gustach.

Ceny samochodów kształtujące się na poziomie kilkuset tysięcy euro pozwalają przypuszczać, że grupą docelową będą osoby o ponadprzeciętnych zarobkach i wyrafinowanych gustach. Mimo to Marcin Dąbrowski, wiceprezes zarządu, nie chce definiować targetu.

Już za cztery lata Aston Martin będzie obchodził 100 lat działalności. Do tego czasu spółka chce sprzedać sto samochodów. Promocja marki na razie jest owiana tajemnicą. Lecz wiadomo, że ważnymi elementami dotarcia do klienta będzie Internet oraz bezpośredni kontakt z potencjalnymi kupcami. Prawdopodobnie AML Polska ogłosi przetarg na kampanię reklamową.

Powiązane artykuły