Aston Martin DB4 GT za milion dolarów!

Spis treści

Aston Martin DB4 GT – prawdziwa legenda. To bardzo unikalny model kolekcjonerski. Dla najbardziej zamożnych dobra informacja – jest na sprzedaż.

 

Produkowany był w latach 1959-63. W tych latach powstało jedynie 75 egzemplarzy. Dlatego cena musi być wyjątkowa. Zresztą, samo auto jest wyjątkowe jeszcze z jednego powodu. To jedno z sześciu egzemplarzy wersji Superleggera, czyli superlekkich. O karoserii wykonanej z dbałością o każdy zaoszczędzony kilogram. Spodziewana cena to jeden milion dolarów!

 

Czym się charakteryzuje Aston Martin DB4 GT Superleggera? Przede wszystkim niższą masą. Osiągnięto ją poprzez zastosowanie części elementów nadwozia z aluminium. Już w tamtych latach! W dodatku, usunieto radio razem z głośnikami, pozbyto się także ogrzewania. To oczywiście pozytywnie wpłynęło na osiągi i właściwości jezdne.

 

Pod maską znalazła się jednostka napędowa R6 o pojemności 3,6 litra i ogromnej jak na lata 60-te mocy równej 300 KM. Pierwsza setka pojawiała się (i zapewne w dalszym ciągu się pojawia) po 6-sekundach. Prędkość maksymalna wynosi 245 km/h. Ciekawostka – DB4 GT Superleggera była jednym z niewielu aut w tamtych czasach, które mogło rozpędzić się do 100 mil/h (160 km/h) i wyhamować w czasie poniżej 20 sekund.

Aukcja odbędzie się w USA na początku stycznia…

Wszystkich chętnych zapraszamy.

 

Powiązane artykuły