Armani Hotel w Dubaju

Armani Hotel w Dubaju

Spis treści

Pierwszy sygnowany nazwiskiem sławnego projektanta nareszcie otwarty! Armani Dubai zajmuje 10 pięter najwyższego budynku na świecie i oferuje gościom wypoczynek na najwyższym poziomie.

Ekskluzywny dysponuje 160. pokojami o wysokim standardzie. Giorgio Armani osobiście zadbał o każdy detal – w apartamentach wykorzystano drogocenne materiały i luksusowe tkaniny. Projektant chciał, aby jego aranżacje współgrały z architekturą Burj Khalifa, dlatego wystrój utrzymany jest w minimalistycznym, eleganckim stylu. Wyrafinowane kolory (dominuje brąz i czerń), czyste linie i subtelne tkaniny świetnie łączą się z oszałamiają konstrukcją arabskiej wieży, tworząc atmosferę odpoczynku i spokoju. Za pobyt w luksusowym hotelu trzeba jednak sporo zapłacić – ceny za noc w apartamentach dochodzą nawet do 11 000 dolarów.

W hotelu włoskiego projektanta mody znajduje się kilka restauracji. Każdy smakosz znajdzie w nich coś dla siebie – są tu potrawy kuchni japońskiej, hinduskiej, śródziemnomorskiej oraz typowo włoskiej. Armani chciał zarówno w wystroju wnętrz, jak i w oferowanej kuchni, podkreślić kosmopolityczny charakter Dubaju.

armani hotel restaurant Armani Hotel w Dubaju

Wewnątrz hotelu nie mogło również zabraknąć oraz butików. Armani Dolci oferuje szeroki wybór włoskich słodyczy oraz herbat, a w Armani Fiori znajdziecie najpiękniejsze kompozycje z kwiatów. W budynku znajduje się również butik z zegarkami, biżuterią, torebkami i perfumami, pochodzącymi z limitowanych kolekcji Armaniego. Na wieczornego drinka możecie się wybrać do klubu nocnego. Umieszczono w nim największy na świecie telewizor LCD, na którym wyświetlane są pokazy mody projektanta. Rezerwacja stolika kosztuje 800 dolarów.

Kreator mody zaprojektował również kilka apartamentów na sprzedaż dla indywidualnych klientów.

w Dubaju jest jedną z inwestycji spółki Armani Hotels & Resorts. Włoch planuje otwarcie kolejnych swoich ośrodków w Mediolanie (otwarcie w przyszłym roku), Marrakeszu, Paryżu, Nowym Jorku, Szanghaju i Tokio.

Więcej informacji o Armani Dubai znajdziecie na stronie: http://dubai.armanihotels.com/

Powiązane artykuły