Antyki sposobem na piękne wnętrza

Spis treści

Wraca moda na klasyczne, stare przedmioty, które uprzyjemniają i odświeżają wnętrza. Eleganckie, klasyczne przedmioty takie jak szable na ścianie, przedwojenne maszyny do pisania czy pierwsze telefony – te jeszcze na korbkę nadadzą uroku pomieszczeniu. Te ostatnie w wersji retro stają się coraz bardziej popularne nie tylko w prywatnych domach, ale także w biurach, gabinetach adwokackich.

Często znajdywane na strychach i w piwnicach, okryte warstwami kurzu potrafią ucieszyć oko, jeśli tylko zadba się o ich renowację.

Perełki z dwudziestolecia międzywojennego oraz z lat ‘40 i ‘50 XX wieku stanowią okazy szczególnie poszukiwane w antykwariatach i na aukcjach. Słynne Western Electric – modele pochodzące ze Stanów Zjednoczonych cieszą się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów.

Chociaż egzemplarze oznaczone jako Western Electric 500 w latach ‘50 były jednymi z najczęściej używanych telefonów na nowym kontynencie, to dzisiaj za egzemplarz w dobrym stanie technicznym trzeba zapłacić słone pieniądze.

Telefony można kupić poprzez aukcje, w dobrym antykwariacie, podczas targów staroci. Nowością są wyspecjalizowane firmy zajmujące się sprzedażą telefonów w stylu retro. Przedstawicielem jest na przykład Wild and Wolf – angielska firma oferująca repliki starych książek, breloków, zegarów, telefonów zabawek dla dzieci i innych gadżetów.

To, co jeszcze kilka lat temu uchodziło za stare i niemodne, dzisiaj wraca do łask i znów jest na topie.

Powiązane artykuły