Amator fotografii ślubnej – co robić, kiedy rodzina nas o to poprosi?

Fotograf

Spis treści

Sporo osób ma bliską rodzinę, która w najbliższym czasie chcę wziąć ślub. Zapewne rodzina poprosiła właśnie ciebie, abyś robił im fotografię ślubną lub sesje narzeczeńską, bądź też ,,pomógł” robić zdjęcia profesjonalnemu fotografowi. Jak się zachować w takich sytuacjach? Co robić aby wszystko poszło dobrze?

 

Przede wszystkim – nie daj się ponieść emocjom.

To chyba najważniejsze, aby nie dać się ponieść emocjom, z racji tego że jeśli będziemy sobie wmawiać, że nie damy rady – to po prostu nie damy. Trzęsące się ręce również nie pomogą ci w robieniu zdjęć, a przecież ślub (TEJ) młodej pary zdarza się tylko raz w życiu nieprawdaż? Dlatego też, zachowaj spokój, poćwicz trochę oddychanie a następnie nie bój się, wstrzymaj oddech… i… klikaj!

Wiele zdjęć – to wiele okazji na sukces

Wiadomo, dobrze zrobione zdjęcia są jakością samą w sobie, ale jednakże zrobienie dwóch idealnych zdjęć jest lepsze, niż zrobienie jednego, nieprawdaż? Dlatego też, postaraj się wykorzystać każdą okazję, na zrobienie kilku zdjęć w jednym ,,ujęciu”. Nie mówimy tutaj o tym, żeby aparat podczas ślubu przypominał karabin maszynowy, ponieważ będziesz tylko przeszkadzał w ceremonii, ale zrobienie więcej niż kilka zdjęć na jedno ujęcie na pewno nikogo nie zaboli.

Przed ślubem – porób zdjęcia testowe!

Wiele osób zapomina tak naprawdę o sprawdzeniu swojego sprzętu przed ceremonią ślubną. Jeśli posiadasz dobry aparat cyfrowy, to na pewno będziesz w stanie sprawdzić swoje zdjęcia próbne, przez co nie dasz plamy podczas ślubu bądź wesela. Spróbuj również pobawić się różnymi ustawieniami aparatu, może ci to pomóc zrobić lepsze zdjęcia akurat w tej scenerii, w której właśnie odbywa się ślub!

Pamiętaj również o gościach!

Na ślubie w większość twojej uwagi powinna skupiać para młoda. Ale nie zapominajmy też, że po ślubie prawie zawsze jest wesele! Dlatego też na imprezie weselnej nie tylko skupiaj się na robieniu zdjęć parze młodej, ale również i kilka zdjęć zrobionym gościom nie zaszkodzi, prawda?

Źródło: https://www.patrykwolanski.pl

Powiązane artykuły