Alternatywa dla kominka – dlaczego warto wybrać piec kominkowy?

kominek

Spis treści

Nadchodząca zima oraz wysokie koszty ogrzewania spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na dokupienie dodatkowych pieców do swoich domów. Bardzo popularne stały się piece kominkowe. Jak zbudowane są tego typu piece i jakie mają zalety?

Jak zbudowany jest piec kominkowy?

Piece kominkowe są rodzajem wolnostojących pieców przypominających swoją budową kominki. Stanowią one zatem alternatywę dla kominka przeznaczonego do zabudowy i mogą służyć jako sposób na dogrzanie pomieszczeń podczas chłodów.

Wolnostojący piec kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 najczęściej wykonany jest ze stali albo żeliwa. W ofercie wybranych producentów można też znaleźć piece ceramiczne.

Tego typu piece mogą być zasilane za pomocą drewna – powinno być ono odpowiednio wysuszone oraz docięte. Również dostępne są piece kominkowe na pellet. Co ciekawe, mają one również automatyczny zapłon i opcję sterowania pilotem, dlatego można rozpalać je na odległość.

Pod względem estetyki piece kominkowe można dopasować zarówno do wnętrz o tradycyjnym charakterze, jak i tych, w których dominuje nowoczesny styl.

Zalety pieców kominkowych

W porównaniu do kominka piec kominkowy ma wiele zalet. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakupienie?

  • Tanie dogrzewanie domu – piec kominkowy pozwala na dogrzanie domu podczas chłodnych dni bez ponoszenia wysokich kosztów.

  • Większy komfort termiczny – piec zapewnia natychmiastowy komfort dla domowników.

  • Łatwy montaż – zamontowanie pieca kominkowego nie jest trudne, ponieważ jest on wolnostojący.

  • Możliwość zmiany miejsca ustawienia – gdy miejsce zostanie nieprawidłowo dobrane lub planuje się przeprowadzkę, można zmienić ustawienie pieca bez problemów.

Gdzie można zamontować piec kominkowy?

Aby korzystać z pieca kominkowego, konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca do jego zamontowania. Tego typu piece dają większą swobodę w wyborze miejsca montażu w porównaniu do kominków, ponieważ są wolnostojące.

Do wyboru są piece wolnostojące do umieszczenia przy ścianie, a także modele narożne, które bardzo dobrze sprawdzą się w rogu pokoju.

Należy pamiętać o tym, że piec musi być połączony z kominem dostosowanym do odprowadzania spalin. Z tego względu montaż powinien być wykonany przez fachową firmę.

Piec kominkowy – ile kosztuje?

Najczęściej za piec kominkowy trzeba będzie zapłacić od około 3 tysięcy złotych do 5 tysięcy złotych. Ceny wynikają głównie z konstrukcji pieca, jego mocy oraz funkcjonalności.

Wobec tego piec kominkowy może być bardzo dobrym sposobem na dogrzewanie się podczas chłodów. Łatwy montaż oraz niskie koszty użytkowania powodują, że doskonale sprawdzi się on w domu jednorodzinnym!

Powiązane artykuły