Alfa Romeo działa już sto lat!

Spis treści

Niektórzy mawiają, że są samochody i jest Alfa Romeo. Zawsze piękna, zawsze stylowa. Teraz obchodzi swoje setne urodziny!

 Alfa Romeo działa już sto lat!

Alfa powstała dokładnie 24 czerwca 1910 roku w Mediolanie. Dlatego też miasto to stanie się centrum obchodów setnej rocznicy istnienia. Zainteresowani powinni pojawić się we Włoszech w dniach 26-27 czerwca 2010. Alfa zapowiada sporo atrakcji.

Poza koncertami, spotkaniami klubowiczów i fanów, Alfa zapowiada również przejazd po śródmieściu filmowany z helikoptera i odkrycie specjalnej rzeźby. Została ona zaprojektowana przez Centro Stile, a zainspirowana kształtami modelu 1900 Disco Volante. W procesie kreacji pomagał włoski artysta Agostino Bonalumi. Jeśli ktoś chciałby z miłości do marki lub zwykłej ciekawości dołączyć do zabawy, wystarczy się zarejestrować na www.alfisti.com. Alfa spodziewa się przynajmniej 3000 uczestników tej motoryzacyjnej parady.

alfa zagato Alfa Romeo działa już sto lat!

W międzyczasie inna włoska firma, Zagato, która od dziesięcioleci dostarcza wielu pięknych i śmiałych rozwiązań w zakresie designu, postanowiła uczcić urodziny Alfy prezentacją nowego modelu. Póki co nie znane są żadne szczegóły, ale wiadomo, że chodzi o samochód wyścigowy na bazie modelu 8C Competizione. Samochód nosi nazwę TZ3 Corsa i jak mówi Zagato w swoim oficjalnym komunikacie prasowym, odnosi się do związku między człowiekiem, a maszyną i jest inspirowany wieloma projektami z bogatej historii firmy Zagato.

Powiązane artykuły