Akademia Nikona w Meksyku

Spis treści

Ansel Adams, amerykański fotograf, powiedział kiedyś, że chciałby znaleźć się czasem w takim miejscu, gdzie Bóg tylko czeka, aby ktoś otworzył migawkę. I takim miejscem jest Meksyk, do którego na Fotoekspedycję, firma Nikon zaprasza wszystkich, dla których fotografia to największa pasja.

Dwa tygodnie w Meksyku, kraju kontrastów, w którym relikty przeszłości sąsiadują z przejawami nowoczesności, to dla osób kochających fotografię prawdziwa gratka. Ale pokazanie pięknych krajobrazów nie jest podstawowym celem wyprawy. Organizatorzy chcą uczynić z zapierających dech w piersiach widoków, jedynie tło służące zaprezentowaniu emocji i historii, które działy się w Meksyku przez setki lat. Lista miejsc, które odwiedzą uczestnicy wyprawy zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających klientach. Wśród atrakcji fotoekspedycji będzie między innymi możliwość fotografowania tancerzy biorących udział w obchodach rocznicy narodzin Cuauhtémoca ostatniego cesarza Azteków, przelot balonem nad piramidą Teotihuacán, nocleg w wiosce Majów i zwiedzanie zamkniętej na co dzień części ich miasteczka oraz pokaz obrządku Majów.

Na czele wyprawy stanie Krystian Bielatowicz – urodzony w Czechach fotograf i podróżnik, specjalista od kultur latynoamerykańskich. Zdjęcia Bielatowicza opublikowały największe tytuły branżowe w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Peru i Włoszech. Jest także laureatem wielu prestiżowych nagród, między innymi Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej. Podczas wyprawy będzie udzielał rad uczestnikom, jak zrobić dobre zdjęcia, ale także poprowadzi szereg wykładów poświęconych sztuce fotografowania.

377734 3812 Akademia Nikona w Meksyku

Źródło:sxc.hu

Dla miłośników fotografii, którzy po 14. dniach spędzonych w Meksyku będą dalej głodni artystycznych wrażeń Nikon przygotował ofertę rozszerzoną. Najwytrwalsi pasjonaci, zamiast wracać do Polski, przeniosą się do innej części kraju, do stanu Kalifornia Dolna. Zakątek, w którym rosną największe kaktusy, a wieloryby mają tam czas godów i rodzenia młodych. Będzie też można spróbować snorkelingu i pooglądać lwy morskie.

Fotoekspedycja do Meksyku, to nie pierwsza taka wyprawa organizowana przez Nikon. Wcześniej firma zabrała pasjonatów między innymi na Kubę czy do Peru. Wyprawy organizowane są na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Koszt wersji podstawowej to około 15 tys. zł, łącznie z przelotem.

Firma Nikon oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego na czas wyprawy.

Więcej informacji tutaj.

Powiązane artykuły