8. Międzynarodowe Targi Wina Enoexpo

Spis treści

Wino to coś więcej, niż tylko . To cała kultura sposobu podawania i picia. To cały proces jego powstawania, dbałość o najmniejszy nawet szczegół mogący mieć wpływ na późniejszy smak tego trunku. Dla osób, które lubią poznawać najlepsze wina, a także dowiedzieć się jak wygląda cały proces powstawania tego alkoholu mamy zaproszenie na 8. Międzynarodowe Targi Wina Enoexpo w Krakowie.

enoexpo lead 8. Międzynarodowe Targi Wina Enoexpo

Targi zaczną się w środę, 17 listopada i potrwają do piątku, 19 listopada. Enoexpo odbywają się w ramach 18. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca oraz 9. Targów Artykułów Spożywczych i Gastronomii Gastrofood. Na Targach zaprezentują się producenci wina z Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Mołdawii, a także z RPA. Targi Wina to nie tylko możliwość degustacji najlepszych win i zapoznania się z ofertą producentów, ale także szkolenia i seminaria branżowe, które wzbogacają wiedzę na temat całej kultury produkowania i picia wina.

646 8. Międzynarodowe Targi Wina Enoexpo

Także wspomniane już degustacje będą wzbogacone o naukę sztuki degustacji wina, prowadzone przez specjalistów w tym zakresie. W ramach 8. Międzynarodowych Targów Wina odbędzie się także Pierwszy Salon Enoturystyki. Enoturystyka, czyli winiarska, jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin turystyki w ostatnich latach. Miłośnicy wina podróżują między winnicami na całym świecie i, w naturalnym środowisku, w którym wino powstaje, uczą się jak je produkować, przechowywać i smakować, tak by uchwycić głębię smaku tego szlachetnego trunku.

673 8. Międzynarodowe Targi Wina Enoexpo

Kolejną z imprez towarzyszących Targom Wina był Konkurs Winiarski o medal Enoexpo, a także Konkurs Polskich Win o medal Enoexpo. W pierwszej kategorii nagrody, czyli brązowe, srebrne i złote medale były przyznawane oddzielnie różnym rodzajom wina w różnych przedziałach cenowych. Z wynikami można zapoznać się tutaj. Konkurs Win Polskich nie był tak rozbudowany, złoty medal zdobyło wino Seyval Blanc z Winnicy Płochockich.

Ubiegłoroczna edycja Targów Wina zgromadziła 260. wystawców i ponad 8. tysięcy zwiedzających.

Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: targi.krakow.pl

Powiązane artykuły