6 Festiwal Kwartesencja

Spis treści

W dniach 6-8 listopada w Warszawie odbędzie się już szósta edycja Festiwalu Kwartesencja. Ideą festiwalu jest mieszanie stylów i gatunków oraz poszukiwanie nowych ścieżek w tworzeniu muzyki.

Po raz pierwszy festiwal odbył się w 2004 roku. Pomysł zrodził się w głowach muzyków Royal String Quartet – jednego z najbardziej interesujących kwartetów smyczkowych w Europie.

Tegoroczna impreza będzie gościć czeski Kwartet Škampa, który zaprezentuje muzykę na światowym poziomie. Ponadto usłyszymy Quartet New Generation z Berlina – tym razem mamy do czynienia z niezwykłym kwartetem fletowym. Cztery uzdolnione kobiety zaprezentują połączenie muzyki dawnej i współczesnej.

Kwartesencja to nie tylko koncerty sławnych wykonawców. Nie zabraknie miejsca na muzyczne eksperymenty. Na finałowym koncercie usłyszymy kwartet klasyczny Śmierć i dziewczyna Schuberta oraz awangardowy, oparty na numerologii – Black Angels Georga Crumba, który jest jedną z najwspanialszych kompozycji XX wieku. Gospodarze wykonają ją nie tylko przy pomocy instrumentów, ale także głosu, krzyku, gry na kieliszkach wypełnionych wodą, gongach, tam-tamach oraz innych instrumentach perkusyjnych.

Jak widzimy, szykuje się wielkie i intrygujące widowisko. Wszystkich chętnych do udziału w tym spektaklu muzyki zapraszamy do Zamku Ujazdowskiego do Laboratorium CSW. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej festiwalu.

Powiązane artykuły