30 karatów Aurory

Spis treści

 

W dobie ciągłych kryzysów gospodarczych i bezwzględnej konkurencji wiele nowych firm musi pogodzić się z faktem, iż ciężko jest zaistnieć dłużej na rynku. Są jednak przedsiębiorstwa, które wraz z upływem lat coraz mocniej utrwalają swoją pozycję. Do takich właśnie należy firma Aurora. Producenci wysokiej jakości piór niejednokrotnie zachwycili swoimi wyrobami wielbicieli najbardziej tradycyjnego stylu pisania. Z okazji 90. rocznicy powstania marki stworzono najdoskonalszy model, jaki dotąd ujrzał światło dzienne.

Wysadzane aż trzydziestoma karatami diamentów pióro, jest jedynym w swoim rodzaju. Do produkcji trafi bardzo mała partia, zaś koszt tylko jednego z tych piśmienniczych arcydzieł sztuki szacowany jest na około 1 milion Euro. Przy tej cenie, i limitowanej ilości z całą pewnością stanie się łakomym kaskiem dla najbogatszych kolekcjonerów.

Pokrytą platyną osłonę pojemnika na atrament przyozdobiono diamentami w kształcie liczby „1919”. Zastosowanie szlifu kaboszonowego pozwoliło uzyskać niespotykanej urody „efekt kociego oka”. Wspomniana liczba 1919 nawiązuje do roku założenia firmy Aurora w Turynie.

Stalówka wykonana z 18-karatowego białego złota została dodatkowo wzbogacona rodem. Ten występujący w czystej postaci jako lśniący, srebrzystoszary pierwiastek zapewnia niezwykłą trwałość. Co ciekawe wartość tego pierwiastka znacznie przewyższa rynkowe ceny złota i platyny.

 

Do produkcji trafiła także druga seria pióra wykonana w całości z białego złota. Chętni będą musieli podjąć szybką decyzję o zakupie, ponieważ dostępnych będzie jedynie 10 sztuk.

Istniejąca od 90 lat Aurora, dzięki wspomnianym modelom zapewne zwróci uwagę na swoje pozostałe wyroby. Miejmy nadzieję, że sukcesy w sprzedaży pozwolą pozostać na rynku równie długo jak „Kongo Gumi”. Japońska firma budowlana zamknęła swoją podwoje po 1428 latach działalności.

Powiązane artykuły