3 sposoby na to, aby znaleźć więcej czasu na zabawę z dzieckiem. Czy sprawdzi się planer czasu?

zabawa z dzieckiem

Spis treści

Posiadając dzieci, praktycznie całkowicie musimy zmienić nasz styl życia oraz dopasować go do tego, jakie nasze pociecha ma potrzeby. Jedną z najważniejszej kwestii ze strony taty jest to, aby zapewnić odpowiednią ilość czasu na to, by spędzać wspólnie czas. Im więcej czasu spędzamy z dzieckiem, tym bardziej się integrujemy, poznajemy, kochamy. Wspólna zabawa, wycieczki, gry, ale również rozmowa – to wszystko powinniśmy potraktować, jako inwestycję w rozwój malucha. Inwestycję, która na pewno zwróci się nam w przyszłości. Warto zainwestować np. w planer czasu.

Dbanie o dobre relacje z dzieckiem to jedna z najważniejszych rzeczy, o którą tata musi zadbać. Czas, który poświęcamy naszemu dziecku, przede wszystkim powinniśmy traktować, jako inwestycję, która na pewno w przyniesie spodziewane efekty – bardzo często w krótkim czasie.

Podstawową kwestią, która dotyczy praktycznie każdego taty (który przecież ma również swoje potrzeby oraz pracuje) jest to, aby ten czas wygospodarować. Jak sprawić, aby nie zaniedbywać swoich obowiązków, a mieć czas dla dziecka?

Zainwestuj w planer czasu. To idealne rozwiązanie, dzięki któremu zaplanujemy nasz dzień

Planer czasu to rozwiązanie, które jest znane od dawna, ale niestety nie przez wszystkich praktykowane, a to poważny błąd. Ludzki umysł jest tak zbudowany, że dużo lepiej zapamiętuje rzeczy, które widzi. Dzięki temu, że mamy planer czasu, będziemy mogli dokładnie rozpisać listę obowiązków, podzielić je według kryterium ważności i czasu, dokładnie zaplanować, kiedy coś musimy zrobić. Na pewno również o niczym nie zapomnimy.

Planer czasu – wstajemy wcześniej i lepiej organizujemy nasz dzień

Jednym z elementów, który pozytywnie wpłynie na lepszą organizację dnia jest to, że będziemy wstawać wcześniej. Nawet jedna czy dwie godziny więcej, pozwolą nam szybciej wykonać pracę lub inne obowiązki. Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na zabawę.

Planer czasu pozwoli nam nie odkładać rzeczy na później

Jedną z najgorszych rzeczy, które możemy zrobić jest odkładanie rzeczy na później. To, co możemy zrobić od razu i nie zajmuje nam to dużo czasu – powinniśmy zrobić. To najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy mieli problemów w przyszłości, a takimi problemami, które dość mocno utrudniają normalne funkcjonowanie i zabierają czas – jest nawarstwienie spraw. Dysponując planerem czasu i dobrą organizacją dnia – unikniemy wpadek.

Powiązane artykuły