13 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Spis treści

W dniach od 11 do 15 listopada odbędą się w Lublinie Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Festiwal ten już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych miasta. Od 13- stu lat organizatorzy zapraszają widzów na spotkania z najciekawszymi artystami i twórcami w dziedzinie tańca współczesnego i teatru tańca.

Ideą tegorocznej edycji jest zaprezentowanie tańca jako dyscypliny, która współistnieje w dialogu z takimi dziedzinami sztuki jak malarstwo, muzyka czy teatr. Imprezie towarzyszyć będą wystawy plastyczne prezentujące taniec w malarstwie, rzeźbie i fotografii, a także seminaria edukacyjne dotyczące miejsca teatru tańca w historii sztuki.

W tym roku organizatorzy chcą szczególnie podkreślić związki tańca z literaturą. Na deskach lubelskich teatrów zobaczymy choreografie inspirowane twórczością wybitnych przedstawicieli światowej literatury, takich jak William Szekspir (Teatr Gestu i Ruchu, Izabela Chlewińska) Virgina Woolf (Deja Donne Company) Agata Kristof (Dance Company Pal Ferank) Daniel Charms (Do Theatre)

Znakomitą okazją do rozwinięcia umiejętności oraz poszerzenie kompetencji zawodowych będą także warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzą najlepsi nauczyciele i choreografowie z całego świata (warsztaty są płatne. Więcej informacji na temat cen i rezerwacji na stronie internetowej festiwalu).

Bilety na spektakle kosztują: ulgowy 15 zł, normalny 25zł. Karnet na cały festiwal: dla uczestników warsztatów 90zł, ulgowe 120zł, normalne 220zł. Wejścia na wszystkie wystawy, spotkania, koncerty i konferencje są bezpłatne.

Powiązane artykuły