10 najlepszych różanych win na lato, cz. 2

Spis treści

Pierwsza część 10 najlepszych propozycji różanych win na lato znajduje się tutaj.

Dobrze wyprodukowane wina różane nie muszą długo dojrzewać w piwnicach. Są odpowiednim dodatkiem do posiłków podczas pikniku czy przyjęcia na werandzie. Z pewnością ugaszą pragnienie podczas letniego obiadu. Oto kolejna odsłona 10 najlepszych win światowych producentów na nadchodzące wakacje:

Australia proponuje Innocent Bystander Pink Moscato, Victoria, które idealnie nadaje się do przyrządzania sorbetów alkoholowych. Serwowane wprost z butelki, sympatycznie musujące, słodkie i odświeżające – spełnia wymarzone kwalifikacje jako składnik rześkiego sorbetu. Niektóre z butelek tego trunku mają zakrętkę zamiast korka. Zawiera tylko 5,5% alkoholu. Można je popijać podziwiając słońce w ogrodzie, jest też świetnym sposobem na rozpoczęcie niedzielnego brunchu. Nos smakosza wyczuje wśród nut zapachowych arbuzy, płatki róży i brzoskwinie. Cena jednej butelki to 30 złotych.

Veuve Clicquot Rosé NV to oferta-niespodzianka dla tych, którzy przekonani byli, że duży dom firmowy Champagne rozprowadza tylko drogie wina, za które trzeba płacić dodatkowa marżę za markę. Nie dotyczy to Vueve Clicquot – kosztuje tylko 200 złotych. Ma świeży zapach poziomkowego szampana. Młode składa się z owoców soczystych truskawek. Jaques Peters, kapitan piwnicy i jego załoga chcieli stworzyć coś bardziej dostępnego i łatwego do picia, przy jednoczesnym zachowaniu istotnych wartości dla Veuve Clicquot w zakresie stylu.

Nowa Zelandia prezentuje – Lindauer Rosé Brud – wiśniowo-czereśniowe , które jest dobrą alternatywą dla różowego wina Champagne. Klasyczne , lekko różowe z mieszanki gron Chardonnay / Pinot Noir z Nowej Zelandii. Ten jest pełen dojrzałych owoców i aromatów dzikiej truskawki. Ma gładką konsystencję musu i cukierkowy smak. Cena za butelkę to 50 złotych.

Francja, państwo słynące z produkcji najlepszych win na świecie, proponuje kolejną pozycję na karcie win – Château d’Aqueria Tavel Rosé. wyprodukowane dwa lata temu pochodzi z Doliny Rhône, która jest przeznaczona specjalnie pod produkcję wina różowego. Zawiera 14% alkoholu. Nie jest on bardzo wyczuwalny ze względu na dobrze zbalansowane składniki. Można w nim wyczuć miły, aromatyczny zapach dużych owoców. ma jasny kolor, pod światłem mieni się paletą barw od koloru czerwonego po brzoskwiniowy. Wprawny nos wywęszy zapach drożdży i truskawek. Niektórzy doszukują się nut smakowych jeżyn – nieco ostrych, ale niezbyt kwaśnych. Koszt butelki to 65 złotych.

wino11jpb 10 najlepszych różanych win na lato, cz. 2

Karta wyboru win na lato przedstawia się zachęcająco. Ceny nie należą do wygórowanych, wobec czego każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W zależności od okoliczności przyrody czy okazji można zdecydować się na inny gatunek wina. Bo choć wszystkie należą do klasy win różanych, to każde z nich jest pod jakimś względem odmienne. Warto je wypróbować podczas spotkania w ogrodzie albo grilla na tarasie. Letnią przygodę z winem czas zacząć!

Powiązane artykuły